Kevadel otsustasin, et vanale kasvuhoonele tuleb korralik vundament alla teha. Vinkelrauast kokku keevitatud metallraamile olid kinnitatud akende raamidest välja lõigatud vertikaalsed jupid ja nende vahele siis klaasid. Kogu krempel elas kolme kihi paksuse lahtistest tellistest "vundamendi" otsas, mis oli aasta(kümne)tega ära vajunud. Raam oli osaliselt mullas, klaasid kukkusid eest ära ja umbrohi ning mügrid tükkisid kasvuhoonesse. Ka oli sellise kasvuhoone soojakindlaks tegemine üsna lootusetu ettevõtmine.
Mai alguses hakkasin kasvuhoone servasid jupikaupa tungrauaga üles tõstma. Serva alla kaevasin ca 30 sentimeetri sügavuse kraavi, millesse ladusin kahest kihist Fibo plokkidest vundamendi. Kasutasin tappidega 185mm laiuseid ja 25 cm kõrguseid plokke. Kahe plokirea vahele siis sarrus ka - ühesõnaga nagu päris. Kostub nagu tavaline müüriladumine.
Kui kasvuhoone oleks saanud oma kohalt ära tõsta, siis oleks kogu see tegemine ehk paar-kolm päeva aega võtnud (+max nädal kuivamiseks), kuid paraku ei olnud see mitmel põhjusel tehtav. Otsustasin seetõttu vundamenti olemasoleva kasvuhoone alla mitmes etapis ehitada.
Ikka nii, et esmalt kasvuhoone tungrauaga üles, tellistest tugipost alla, siis õige sügavusega ja loodis kraav, mille põhja ladusin Fibo plokid. Kui esimesed 3 meetrit alumist rida tegin nii, et alumise rea plokid said seotud vaid plokkide vuukidega, siis ühel hetkel hakkasin mõtlema, et madalat lintvundamenti hakkab külmumine kindlasti siia-sinna väntsutama ja sel juhul jääks vundamenti kandma vaid kahe plokirea vaheline segukiht+sarrus. Ja see murdub ebaühtlase külmakerke käigus päris kindlasti ära, ning tulemuseks on päris vedel vundament... Edasi panin kõikjal ka püstivuukidesse segu. See loomulikult müüriladumise tempole väga kaasa ei aidanud.
Aeg-ajalt olid ilmad ka sobivad. Nimelt, otse mullale ei saanud plokke eriti hästi panna, kui vähemalt pool nädalat polnud päris kuiva ilma olnud. Kraavi põhjas olevat mulda oli pärast sadusid väga raske loodi saada ja kinni tampida, sinna tekkis pigem pori. Samuti jäi see kraam plokki kraavi pannes kohe viimase külge kinni ning ploki liigutamine muutus üsna võimatuks. Ka laotud müür, mis pidi hakkama suurt osa kasvuhoone raskusest kandma, tahtis kuivamist - võtsin minimaalseks segu kivistusmise ajaks nädala. Selle ajaga peaks segu olema saavutanud mõnikümmend protsenti oma nominaalsest tugevusest.
Igatahes, ilmade, puhkuse ja tervise "rehadega" kalendri üle roobitsemine andis tulemuseks 90 päevase vundamendiladumise. Tegelikku jooksvat tööaega tuli kokku ilmselt veidi üle nädala jagu. Viimased kaks kivi said paika 30. juuli lõuna paiku :-) Ca 17.6 meetri jooksva vundamendi ladumiseks kulus täpselt 70 Fibo plokki ja vist 5 kotti (25 kg) Weber 100/600 segu ja 20 m Fibo sarrust.
Lasen viimasel vundamendijupil samuti nädala kuivada ning augusti teisel nädalal lasen kasvuhoone vundamendile - siis saab alustada ka töid kihtplastikuga ning vundamendi välispinna krohvimisega.